Gençler İçin Çerkes El Sanatları Atölyesi Başladı

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren ADİYUF Kadim Çerkes El Sanatları Atölyesi’nin Kafkas Vakfı ile birlikte düzenlediği Gençler için Çerkes El Sanatları Atölyesi, atölyenin değerli eğitmeni Bengün Gül nezaretinde başladı.

ADİYUF’un vizyonu; otantik elbise, kemer, eyer ve eşyalarımızda kullanılan işlemeleri, motifleri, şeritleri yaşatmak ve gelecek nesillere aktarabilmektir. Eskiden kullanılan bu teknikleri öğretmenin yansıra, günün moda ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yeniden canlandırmak, eski ve yeniyi bir arada sunan sergilerle dünyaya tanıtımını yapmaktır.

Bu kapsamda genç nesillerle çalışmak her zaman çok önemli oldu. Bu projenin hayata geçmesine, Kafkas Vakfı yöneticilerinden sevgili Veysel Arıhan’ın bir grup gencin işlerimizi öğrenme isteklerini iletmesi vesile oldu.

Kursun ilk çalışmasında görev alan Nilüfer Karadaş; emekli bir öğretmen olarak alanı farklı olsa da bu projenin parçası olmaktan, kültürümüzün bir parçasını gençlere öğretebilmekten onur duyduğunu ifade ederken kursun ilk gününde eğiticilerin ve öğrencilerin heyecanlı olduğunu, genç katılımcıların başarma istekleri ve azimlerinin sınıfa olumlu bir şekilde yansıdığını ve bu coşku ile yollarına devam edeceklerini söyledi.

Dersler her salı akşamı Vakfımızda 19.00-21.30 saatlerinde yapılacaktır.

1

Image 1 of 7

SON EKLENENLER

6 Şubat Depremlerinden Etkilenen Bölgedeki Derneklerimizle İftar Etkinliği

30 Mart 2023 tarihinde Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Kafkas Vakfı ile birlikte deprem bölgesinde bulunan...

NART MİTOLOJİSİ Konulu Dijital Resim Yarışmamız Hakkında

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı olarak düzenlediğimiz ve 17 Mayıs 2022 tarihinde ilk duyurusunu yapmış olduğumuz ‘NART...

2. Kitap İmza Günü

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “Kitap İmza Günü” etkinliğinde değerli yazarlarımız 2022 yılında basılan eserleriyle aramızda olacaklar. On...

Yeni Dönemin İlk Kahvaltısı ve Dijital Arşiv Çalışması Sertifika Töreni

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı yeni dönem çalışmalarına 6 Ekim Pazar günü Vakfımızda düzenlenen kahvaltıyla başladı. Kahvaltının ardından,...