NART MİTOLOJİSİ Konulu Dijital Resim Yarışmamız Hakkında

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı olarak düzenlediğimiz ve 17 Mayıs 2022 tarihinde ilk duyurusunu yapmış olduğumuz ‘NART Mitolojisi’ konulu uluslararası dijital resim yarışmamıza, yurtiçi ve yurtdışından 59 sanatçı, 71 eseri ile katılım sağlamıştır.
Yarışma son katılım tarihi olan 23 Aralık 2022 saat 17.00’ye kadar teslim edilen eserler, her biri kendi alanlarındaki uzmanlıkları ve birikimleri ile saygın birer isim olan değerli jüri üyelerimiz tarafından titizlikle yürütülen değerlendirme aşamalarından geçmiş ve 15 Ocak 2023 tarihinde yapılan final değerlendirme ile yarışmamız sonuçlandırılmıştır.
Yarışma sonuçları Vakfımız sosyal medya hesapları ve web sayfası aracılığı ile duyurulmaktadır.
Tüm katılımcılar rumuz ile yarışmamıza katılım sağlamış olup eserler sanatçıların kimlik bilgileri, meslekleri, eğitimleri ve uyruklarından bağımsız olarak sadece ESERİN NART Mitolojisi konusu ile uyumu, sanatsal ve dijital çizim kriterlerini sağlaması dikkate alınarak değerlendirilmiştir.
Eserlerin seçimindeki oylama uluslararası yarışma usullerine uygun şekilde gerçekleştirilmiş olup öncelikle jüri üyeleri tarafından her bir eser için bireysel ön değerlendirme yapılmış, yapılan bu değerlendirmedeki jüri puanlamasına göre en çok puan alan eser en başta olacak şekilde bir liste oluşturulmuş ve tüm jüri üyelerinin (online olarak) hazır bulunduğu nihai değerlendirmede listede yer alan eserlerin ödül almaları/ alamamaları kesinlik kazanmıştır.
Ödül alan eser sahiplerinin ödülleri, (günü daha sonra bildirilmek üzere) Şubat ayı içerisinde, Şamil Vakfı’nda düzenlenecek ödül töreni ile kendilerine takdim edilecektir.
Yarışmamıza katılım sağlayan her sanatçıya katılım belgeleri elektronik posta yolu ile iletilecektir.
Yarışma sürecinin başından bu yana ilgi ve katılım gösteren tüm sanatseverlere Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı adına şükranlarımızı sunarız.

1. Hürkan Burak ALCAN

 

2. Victoria TSOMAEVA

 

3. Günef Şenay BOZKURT

 

MANSİYON: Yıldız EVİREN

 

MANSİYON: Büşra ÖZÇELİKÖRS

SON EKLENENLER

Kadim Çerkes El Sanatları ve Günümüz Uygulamaları Sergisi

Vakfımızın “Kadim Çerkes El Sanatları ve Günümüz Uygulamaları" temalı 8. Sergisinin açılışında bizleri yalnız bırakmayan, katılım ve...

“Nart Mitolojisi” Resim Yarışması Ödül Töreni

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Nart Mitolojisi dijital resim yarışması ödül töreni, jüri üyeleri ve...

6 Şubat Depremlerinden Etkilenen Bölgedeki Derneklerimizle İftar Etkinliği

30 Mart 2023 tarihinde Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Kafkas Vakfı ile birlikte deprem bölgesinde bulunan...

2. Kitap İmza Günü

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “Kitap İmza Günü” etkinliğinde değerli yazarlarımız 2022 yılında basılan eserleriyle aramızda olacaklar. On...